Aparaty USG ACUSON- charakterystyka

Profesjonalny sprzęt medyczny pozwala na stawianie dokładnych diagnoz, które przekładają się na skuteczne leczenie. Aparaty USG to jedne z tych urządzeń, które spotkamy niemal w każdej placówce medycznej. To urządzenie diagnostyczne, dzięki któremu możliwe jest efektywne obrazowanie zmian w organizmie.

Jednocześnie urządzenie to gwarantuje bezinwazyjne przeprowadzenie badania, co dla pacjentów oznacza brak bólu oraz strachu. Aparat USG ACUSON Siemens to urządzenie gwarantujące bezpieczeństwo podczas badania. Nie posiada on negatywnego wpływu na badane organy, dlatego za jego pomocą można badać osoby starsze, dzieci oraz oraz kobiety znajdujące się w ciąży. Jego wszechstronność sprawia, że jest to podstawowe urządzenie każdej placówki medycznej świadczącej bardziej profesjonalne i zaawansowane usługi.

Przy pomocy aparatów USG można wykryć szereg niebezpiecznych z punktu widzenia pacjenta chorób. Z tego powodu lekarz niemal każdej specjalności ma z nim do czynienia podczas swojego dyżuru. Większość oddziałów ma go na swoim wyposażeniu. Przy pomocy fal ultradźwiękowych emitowanych przez aparaty, możliwe jest przenikanie przez tkanki i wykrywanie schorzeń dotykających układ krążenia, stanów zapalnych. Dolegliwości wynikające z otłuszczenia wątroby też mogą być wykryte za pośrednictwem tego urządzenia.

Aparat USG pozwala też na monitorowanie rozwoju dziecka jeszcze w stanie prenatalnym. Dodatkowy sprzęt medyczny tego rodzaju wyposażony jest bardzo często w dodatkowe głowice, co pozwala na wykonanie bardziej zaawansowanych badań. Tego rodzaju modele kosztują jednak zdecydowanie więcej, niż modele w wersji podstawowej.