Barwy w naszym domu

Dom jest naszą wizytówką. Dobrze kiedy odzwierciedla to jacy jesteśmy. Dzisiaj dom nie musi jedynie wyglądać estetycznie, ale musi być również użyteczny. O jego funkcjonalności decyduje architektura wnętrza. Bo ogromna ilość poduszek na łóżku może urzekająco wygląda, ale niekoniecznie pozwoli nam w szybkim czasie je zaścielić. Innowacyjne projektowanie domów to połączenie tych cech.

Jeśli jednak sami się na tym nie znamy, zawsze możemy poprosić o pomoc specjalistyczną firmę zajmującą się projektowaniem, która doradzi, jak zaprojektować dom tak, by wszystko było dopasowane oraz pozwalało nam się odprężyć po ciężkim dniu spędzonym w pracy. Zwykle wystarczy niewielka zmiana, np. ścian, żeby przestrzeń uległa całkowitej metamorfozie.

Powrót tapety:
Obecnie projektowanie wnętrz wykorzystuje tapety, które są najnowszym trendem. Istotne, aby nie pokrywała całych ścian, a tylko jedną. Jest to najlepszy pomysł, by wzbogacić wnętrze i sprawić, by było bardziej oryginalne. Często wykorzystywane są motywy dżungli – zebry, panterki lub chińskie wzory.

Kolor ścian:
Kolor ścian ma niezwykle silne działanie na nasz organizm. Trzeba bardzo dobrze przemyśleć jego wybór, ponieważ pomoże nam on się relaksować lub wyciszyć. Za to nieprzemyślany wybór sprawi, że ciężko będzie nam skupić uwagę. Jakie moce niosą ze sobą kolory? Czerwony to odcień niezwykle pobudzający, zachęcający do działania. Bardzo dobrze sprawdza się, jako akcent pośród innych kolorów. Kolor niebieski oraz zielony mają swoje uspokajające właściwości.

Polecany projektant wnętrz:
www.prostewnetrze.pl