Bogactwo i przepych

Moda jest zjawiskiem, które potrafi pochłonąć wiele pól i dziedzin ludzkiej egzystencji: począwszy od strojów, muzyki czy kuchni kończąc na wystroju wnętrz i dodatkach w mieszkaniu. Jak się okazuje moda ma dla nas bardzo duże znaczenie. To ona pomaga nam nie tylko poczuć się dobrze we własnej skórze, ale również dowartościować się i odnaleźć w grupie. Niestety człowiek, jako materialista lubi otaczać się pięknymi przedmiotami – dlaczego? Bo posiadamy coś, co odróżnia nas od innych zwierząt – poczucie estetyki i przeżycia duchowe. Próżność ludzka jest jednak niezbadana – stanowi bowiem bardzo indywidualną cechę osobowości, różnie więc wpływa na poszczególne jednostki.

Najbardziej kontrowersyjne są te przejawy próżności, jakie lubią pokazywać gwiazdy i bogacze. Począwszy od nieruchomości takich jak nowe mieszkania (Tanie mieszkania Warszawa). Przepych i blichtr to część życia celebryty, który nie tylko lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, ale również afiszować się z ich posiadaniem. A czy takie ekskluzywne dobra są trudne do nabycia? Na naszym, ogólnoświatowym rynku znajdują się takie miejsca, które umożliwiają nabycie każdego, wymarzonego ekskluzywnego dobra. Począwszy od ubrań po akcesoria łazienkowe. Nie jest problemem zakupienie złotych dodatków takich jak dozowniki do mydła czy galanteria łazienkowa. Muszle klozetowe ze szlachetnych materiałów i akcesoria łazienkowe wysadzane cennymi kamieniami. Można kupić nawet złote przełączniki do świateł – jeśli mamy tylko na to ochotę, pieniądze i życzenie. Nie wspominając już o takich kosztowych dodatkach jak marmurowe obudowy kominkowe [sklep.stoneo.pl]

Najbogatsi ludzie świata nie są chodzącymi legendami – oni naprawdę mogą pozwolić sobie na wiele. A skąd wysokość ich majątku? Duża część dorobiła się go posiadając pewne szczególne umiejętności i szczególną przedsiębiorczość. Druga część raczej została milionerami z przypadku – będąc po prostu dziedzicami czy spadkobiercami. Czy pieniądze szczęście nie dają? Na pewno daje to, co można za nie kupić – ale na pewno psują charakter i osobowość!

O życiu w przepychu przeczytasz także w artykule Wille i rezydencje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *