Cechy dobrego mieszkania

Wybierając nasze wymarzone cztery kąty, zwracamy uwagę na mnóstwo rzeczy naraz. Niekiedy są to mało znaczące elementy wystroju klatki schodowej, ale zdarzają się też kluczowe wyznaczniki wysokiego standardu oglądanej nieruchomości. Na czym powinniśmy się zatem skupić? Z odpowiedzią śpieszę poniżej.

Na którym piętrze?
Załóżmy, że wybraliśmy mieszkanie w większym mieście. Niech to będzie Kraków. W pierwszej kolejności sprawdzamy, na którym piętrze znajduje się mieszkanie i czy w budynku zainstalowana jest winda. Z czasem nasze nogi serdecznie nam za to podziękują, jeśli musimy dostać się na wysokie piętra.

Kierunki świata
Kolejna, niezwykle ważna sprawa, to rozkład pomieszczeń w odniesieniu to kierunków geograficznych. Dobrze jest mieć sypialnie i kuchnię po stronie wschodniej, a pokój dzienny w cieplejszym miejscu, czyli południowy-zachód. W przypadku nadmiernej ilości światła wpadającego do mieszkania z pomocą przychodzą zasłony i rolety. Serwis rolet Kraków jest w dzisiejszych czasach bardzo tani i szeroko dostępny, co dodatkowo powinno nas przekonać do ich zastosowania.

Lokalizacja
Ostatnia, ale wcale nie mniej ważna – lokalizacja. Wszystko zależy tu od naszych upodobań. Jeśli jesteście zwolennikami miejskiego zgiełku, wybierzcie małe mieszkanie w centrum, a jeśli domowy warsztat to wasza pasja od dzieciństwa i wyżej wspomniana naprawa rolet nie sprawia wam żadnego trudu – wybierzcie apartament lub domek w obrzeżach miasta.