Co warto wiedzieć o drewnianych ramach do obrazów?

Drewno to jeden z najdłużej wykorzystywanych przez ludzi materiałów. Pomimo postępu technologicznego i możliwości korzystania z najróżnorodniejszych, nowoczesnych materiałów, drewno wciąż w wielu dziedzinach życia jest niezastąpione. Wykorzystuje się je w budownictwie, ale też do konstrukcji mebli, czy ram do obrazów.

Ramy do obrazów z drewna

Drewniane ramki znajdują lub też przynajmniej kiedyś znajdowały się w każdym domu. Zdjęcie, czy malutki obraz wprawiony w taką ramkę to świetna ozdoba pokoju. Jednakże, drewno wykorzystywane jest nie tylko do tego, aby tworzyć małe ramki drewniane, ale również często konstruuje się z niego duże ramy, na obrazy do wieszania na ścianach.

Drewno generalnie uważane jest za bardzo eleganckie. Stąd też, pasuje ono do pokoi gościnnych, czy też wszelkich pomieszczeń, które urządzono w stylu klasycznym. Nieco gorzej drewniane ramy do obrazów sprawują się na przykład w pokojach młodzieżowych, pełnych kolorów, czy też wymyślnych plakatów. Co prawda, plakaty także można wprawiać w ramy, robi się to dzisiaj bardzo często, jednak akurat w tym przypadku nieco trafniejszym wyborem zdają się być ramy z metalu.

Co przedstawia obraz?

Wiele osób osobno wybiera obraz i ramę. Jest to duży błąd, gdyż wygląd ram do obrazów zawsze powinien być bardzo mocno uzależniony do tego co przedstawia obraz i jakiego koloru farb użyto do jego namalowania. Rzecz w tym, że bardzo jasny obraz nie będzie dobrze wyglądał otoczony ciemnobrązowym drewnem, i na odwrót, zaciemnione obrazy i jasne ramy do obrazów zwykle nie są dobrymi połączeniami. Oczywiście, czasami, w drodze wyjątku można zdecydować się na zastosowanie kontrastu pomiędzy ramą oraz obrazem. Jednakże, trzeba robić to z bardzo dużym wyczuciem.

Poznaj najlepsze Ramy do obrazów oraz zamki drewniane | Nielsen Polska