Czas na aktywność!

Na zewnątrz robi się coraz cieplej a lato już za pasem. Warto więc pomyśleć o zrzuceniu zbędnych centymetrów, które pojawiły się zimą podczas obniżenia naszej aktywności. Póki pogoda nie sprzyja jeszcze aktywności na świeżym powietrzu, warto zainwestować w karnet na siłownię. Oczywiście sama karta klienta [biznes.lumo.pl] nie wystarczy, aby zachęcić nas do wysiłku na dłuższą metę.

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiedni system motywacyjny [biznes.lumo.pl]. Nie wystarczy bowiem przekonanie swojej świadomości o potrzebie podjęcia jakiegoś działania – o wiele ważniejsze i znacznie trudniejsze jest „namówienie” do tego podświadomości. Dlatego oprócz poznania swoich prawdziwych motywów działania, ważne jest aby przekonać naszą podświadomość, że warto podejmować dane działanie i że jest ono dla nas użyteczne. Wtedy nie grozi nam kryzys w postanowieniach i nie popadniemy tak łatwo w zniechęcenie.  Na siłę motywacji wpływa to jak postrzegamy prawdopodobieństwo osiągnięcia założonego celu. Tak więc mając takie „narzędzia” użyteczność oraz prawdopodobieństwo możemy zbudować bardzo silną motywację.

Istnieje wiele technik pozwalających na wzmocnienie postrzegania prawdopodobieństwa osiągnięcia celu. Jedną z najpopularniejszych i najmniej skomplikowanych jest wyznaczanie nagrody. Może to być cokolwiek co na nas działa – nagroda rzeczowa, jakaś czynność lub chwila odpoczynku. Innym sposobem jest słuchanie muzyki. Na pewno sami zauważyliście, że niektóre piosenki potrafią wpływać na wzmocnienie motywacji.  Słuchając takiej muzyki mamy chęć natychmiastowego działania. Dzieje się tak dzięki skojarzeniom – na przykład z filmów – dlatego warto nieco poeksperymentować.

Pamiętajmy, aby zaczynając naszą aktywność sportową odpowiednio się zmotywować – w innym wypadku nasz zapał szybko minie i wrócimy do spędzania dni leżąc na kanapie lub siedząc przed komputerem.

Przeczytaj także: Sklep osiedlowy versus hipermarket

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *