Dobieramy ramę do obrazu

Gdy chcemy w jakiś sposób ozdobić swój dom lub mieszkanie, najczęściej decydujemy się na zakup obrazów. Są to bardzo popularne ozdoby, które wcale tak dużo nie kosztują. To do nich musimy dobrać również odpowiednie wyroby ramiarskie. Jakie ramy najlepiej się więc sprawdzą?

Wszystko zależy od tego, jakie pomieszczenie właśnie aranżujemy. Jeśli jest ono zaprojektowane w nowoczesny sposób, taki też powinien być nasz obraz oraz jego rama. Nie musimy więc wcale decydować się na inwestycję w dzieło znanego malarza. Zamiast tego zakupmy raczej plakaty, które są kwintesencją nowoczesności. Znajdziemy je już od kilkunastu złotych i to w wielu sklepach internetowych. Takie plakaty mogą znakomicie zastąpić klasyczne obrazy. Później wystarczy, że umieścimy je w specjalnych ramach. Mogą to być np. antyramy lub ramy srebrne bądź czarne. Powieśmy później oprawiony plakat w widocznym miejscu, aby zwracał on na siebie uwagę.

Gdy jednak zajmujemy się aranżowaniem dość klasycznego pomieszczenia, jego dodatki również powinny być klasyczne i przy tym eleganckie. Najlepszym wyborem będą więc standardowe obrazy z ładnymi widokami. To je oprawimy później w ramy drewniane. Mogą być one wykonane z prawdziwego, brązowego drewna, które jest bardzo trwałym i klasycznym materiałem. Taka oprawa obrazów świetnie zaprezentuje się m.in. w eleganckim salonie lub stylowej sypialni. Dzięki niemu automatycznie poprawimy wygląd dowolnego pomieszczenia w całym domu.