Dziennikarstwo społeczne

Pisanie profesjonalnych artykułów to nie tylko zajęcie dla zawodowych dziennikarzy. Ostatnim czasem w Polsce narodziło się nowe zjawisko, które rozbija się o umożliwienie pisania nawet zwykłym ludziom. Dziennikarstwo obywatelskie stwarza możliwość tworzenia i publikowania tekstów, ku ogólnej korzyści danej społeczności miejskiej, bądź też wiejskiej. Wszak informacja to bardzo cenna waluta, zaś każdy z nas chciałby być chyba dobrze poinformowany.

Pisanie artykułów może być więc świetnym wstępem do profesjonalnej pracy dziennikarskiej, ale może też być sposobem na realizowanie własnej pasji, na wniesienie czegoś od siebie dla reszty społeczeństwa. Przecież całkiem spora grupa osób w naszym kraju to humaniści, osoby, dla których pisanie jest pewną formą wyrażania siebie i którym pisanie na różne tematy sprawia najzwyczajniej przyjemność. Przekazywane z kolei informacje przez osoby piszące, oczywiście o ile tworzona przez nich treść wnosi coś interesującego i potrzebnego, mogą przysłużyć się naprawdę bardzo szerokiemu gronu odbiorców.

Oczywiście, musimy jednak spełnić kilka warunków, w skład których wchodzi z pewnością lekkie pióro, obiektywność, bezstronność, poszanowanie cudzych praw oraz warsztatu dziennikarskiego. Jeśli jednak nie sprawia nam to żadnej trudności, dlaczego by nie spróbować swoich sił jako niezależny dziennikarz? Może być to początkiem niezwykłej przygody, a i zarazem wielkiej kariery. Kto wie, czym zaskoczy nas los?

Miejsca do publikacji w sieci nie brakuje. Możemy dodać coś od siebie na przykład na blogu dziennikarstwo-obywatelskie.pl, który jest blogiem akceptującym wyłącznie dobrej jakości artykuły, które przyciągają wielu czytelników.