Efektywne techniki uczenia

Jak uczyć dzieci? Przede wszystkim przez zabawę! Mniejsze dzieci bardzo szybko chłoną wiedzę – mają niesamowite zdolności, które należy jak najbardziej wykorzystać. Dziecko nie męczy się przez naukę, gdyż w tym wieku przychodzi ona samoistnie. Jednak każdy kto ma styczność z dziećmi wie, że nie sposób ich zmusić do skupienia uwagi na jakiejś czynności dłużej niż na kilka minut. Dlatego dzieci najefektywniej uczą się przez aktywność! Ruch połączony z muzyką, tańcem oraz zabawą musi angażować wszystkie zmysły. Wtedy najpełniej wykorzystamy zdolności poznawcze naszego dziecka – sprawiając mu tym samym przyjemność. Wszyscy wiemy bowiem, że nie tak łatwo jest zmęczyć dziecko, nim jemu uda się zmęczyć nas.

W wieku dziecięcym bardzo ważną zabawą jest nauka rysunku dziecko rysując nie tylko poprawia swoje zdolności manualne, ale również rozwija wyobraźnię, i przygotowuje się do pisania. Trzymanie ołówka w ręku i operowanie nim jest bardzo ważne. Doskonale wiemy przecież, że nie możemy nauczyć się czegoś efektywnie, jeśli tego nie zrozumiemy, jeśli nie będzie również nam się pozytywnie kojarzyło. W nauce można wykorzystać znakomite sposoby, jakie przynoszą mnemotechniki.

Doskonale wiedzą to studenci, którzy przecież w każdą sesję muszą zdawać bardzo obszerne partie materiału. Nawet pisząc prace magisterskie (zobacz na www.pracemagisterskie.pl) musimy dokładnie umiejętnie operować informacjami i wiedzą. Selekcja informacji to umiejętność bardzo ważna, którą powinniśmy również w odpowiedni sposób uczyć nasze dzieci.

Czasem nauczenie się ich nie jest możliwe bez takich strategii. I oczywiście pamiętajmy o tym, że nauka to jedno – bardzo ważne są również umiejętności i predyspozycje. Przecież żaden jubiler [Kraków www.lodzinscy.com] nie byłby nim gdyby nie miał ku temu odpowiednich predyspozycji manualnych i talentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *