Escape room dla osób lubiących łamigłówki

Jeżeli szukasz rozrywki ukierunkowanej na kilkuosobową grupę, a jednocześnie nie straszne Ci myślenie, główkowanie i kombinowanie, to jest dla Ciebie świetna opcja. Ta opcja to tak zwany escape room. Lokale zapewniający taką formę rozrywki pojawiły się w przestrzeni publicznej (najpierw dużych miast jak Kraków) dobrych kilka lat temu i wciąż cieszą się niegasnącą, a może nawet lepiej powiedzieć rosnącą popularnością.

Tłumacząc na nasz ojczysty język, przyjęła się też forma nazewnictwa pokój zagadek i właściwie funkcjonują wymiennie z escape room. Pewnie zachodzisz teraz w głowę, co to takiego jest. Otóż swego czasu popularność święciły przeglądarkowe gry internetowe, gdzie zadaniem gracza było wydostać się z zamkniętego pokoju. Ktoś mądry pomyślał sobie, że fajnie by było przenieść taką zabawę do rzeczywistości i tak właśnie powstał escape room w realu – rzeczywistości. Escape room, do którego możesz pójść wieczorem ze znajomymi i świetnie spędzić czas.

Zabawa w escape game przeznaczona jest dla stosunkowo niewielkich grup ludzi (około czterech osób, maksymalnie zdarzają się pokoje zagadek do dziesięciu osób) i grupa taka dostaje około godziny (czasami trochę mniej lub więcej), by wydostać się z zamkniętego pokoju zagadek. Oczywiście, nie jest to zwykły pokój, ale wnętrze pełne skrytek, tajemnic, zamków, kłódek i kluczy, a także szyfrów, łamigłówek, zagadek oraz przedmiotów, które trzeba w określony sposób wykorzystać, by ostatecznie wyjść z pokoju.

Tego typu pokoje zagadek urządzone są w bardzo różnym klimacie i każdy znajdzie escape room w wystroju idealnym dla siebie. Są takie w atmosferze horroru, przygodowe, a są i bardziej fantasy. Szczególnie Kraków jest miastem, gdzie wybór tego typu atrakcji jest duży, czego przykładem jest ten lokal typu escape room w Krakowie – www.LostRoom.pl.