Gorączka złota

Złoto jest pierwiastkiem chemicznym, który używany był przez naszych przodków już w prehistorii. Archeolodzy odnaleźli wyroby ze złota na terenie Bałkanów – znalezisko datowane jest na IV wiek przed naszą erą. Co tworzono ze złota? Już wtedy uważany był za szczególny materiał dlatego też wykorzystywano go jako materiał do tworzenia przedmiotów kultu (bardzo często na cześć boga słońca). Z czasem biżuteria złota www.lodzinscy.com/pl/8-bizuteria-zlota stała się również materiałem, z którego tworzono na przykład insygnia królewskie i insygnia władzy. Z czasem zaczęto płacić złotem a w końcu je sprzedawać. Do dziś złoto cieszy się ogromną sławą nie tylko ze względu na swoją wartość, ale i olśniewające piękno.

Nic dziwnego skoro jest jednym z najszlachetniejszych materiałów, jakie powstały na naszej planecie. A odwiedzając takie miejsca jak skup złota Warszawa www.mmgold.pl/tresc/7-skup-zlota możemy zauważyć, że cieszą się one duża popularnością zarówno wśród sprzedających jak i kupujących. Możemy również kupić wiele imitacji złota oraz złoto w wielu formach. Na przykład złoto jadalne, które zdobi potrawy w najdroższych restauracjach czy złote nici, które zazwyczaj zdobią tekstylia takie jak odzież damska (Suknie ślubne Kraków – FULARA&ŻYWCZYK) nie wspominając o tym, że wiele kosmetyków zawiera drobinki złota – mniej lub bardziej autentycznego.

Złoto budziło od zawsze pożądanie i chciwość. Wszyscy pamiętamy przecież słynne gorączki złota. Jedna z nich odbyła się w San Francisco, gdy Kalifornia była jeszcze zabitą dechami dziurą, do której zjeżdżali najwyżej poganiacze bydła. Gdy pojawiła się wieść o złocie wszystko zaczęło się zmieniać. Poszukiwacze złota zjeżdżali tu z całych Stanów Zjednoczonych – niektórzy mieli ze sobą tylko jedną flanelową koszulę i marzenie o bogactwie. Niestety na tej gorączce złota dorobił się tylko człowiek, który najpierw wykupił wszystkie łopaty i szpadle w okolicy, wyprodukował sita do piasku i puścił wici o tym, że w rzekach pojawiło się złoto… zanim gorączka złota przeszła, stał się bogaczem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *