Górskie dylematy

Szczawnica jest jednym z piękniejszych kurortów górskich w naszym kraju. Zakopane nadal cieszy się ogromną popularnością, co jednak paradoksalnie wpływa na spadek jego popularności. Bo czy w wakacjach w górach chodzi o to, by stać w kolejce na górskim szlaku? To przecież zaprzeczenie prawdziwej górskiej przygody! Dlatego też coraz więcej Polaków (ale nie tylko) szuka alternatywy – a taką zdecydowanie jest właśnie Szczawnica, która zresztą od lat jest szanowanym miejscem górskich wypraw. Jeśli planujemy wybrać się na długi weekend do tego uzdrowiska warto wybrać wcześniej Szczawnica noclegi, gdyż terminy zajęte są już na długo wcześniej.

Zatłoczone Zakopane odstrasza bardzo wielu wielbicieli gór – najczęściej więc spotkamy tam rodziny z małymi dziećmi lub szkolne wycieczki. Prawdziwi zapaleńcy wybierają schroniska i małe miejscowości górskie, które oddalone są od zatłoczonego kurortu. Polskie góry są naprawdę urokliwe – i nie ukrywajmy wyprawa tu, będzie znacznie tańsza niż w inne zakątki świata – wybierając się dajmy na to na wczasy Gruzja http://czajkatravel.pl/ nie zapłacimy wiele za sam pobyt w tym kraju, ale kosztowna może okazać się sama droga tam.

Powracając jednak do Szczawnicy i atrakcji jakie tam na nas czekają, należy wymienić przede wszystkim spływ Dunajcem i bliskość Parku Narodowego oraz granicy ze Słowacją. Miejsce to niezwykle urokliwe jest również zimą – naśnieżone stoki, hotele, które dbają o to, by niezależnie od pogody turyści mieli zagwarantowaną rozrywkę taką jak SPA czy salony gier oraz oczywiście góralskie kuligi i ogniska. Ale do aktywnego wypoczynku zachęcają tu nie tylko Trzy Korony – oprócz nich w okolicy Szczawnicy mamy również Wąwóz Homole, Czorsztyn i Niedzice, które kuszą zamkami i pięknem przyrody.

REKLAMA: trening personalny Kraków – ZacznijCwiczyc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *