Jagody Goi – cudowny owoc czy cudowna moc reklamy?

Raz na jakiś czas pojawiają się produkty – a raczej mody na produkty, które swoimi właściwościami leczą z wszelkich chorób, zawierają niezwykłe substancje i są witaminowymi bombami, z którymi nie mogą równać się żadne inne substancje czy owoce. Obecnie takim absolutnym hitem są jagody Goi. Chwytliwa nazwa z ciekawą otoczką.

Producenci i sprzedawcy rozpisują się na temat znakomitych właściwości tych jagód, które znane były już dawno przez buddyjskich mnichów, szamanów i pamiętają je najstarsi alpejscy górale. Właściwości lecznicze, odżywcze, witaminowe, sprawiają, że nie tylko pomagają odzyskać zdrowie, ale i zachować długowieczność… jednak z drugiej strony nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że jest tak faktycznie… Z Jagodami Goi możemy spotkać się coraz powszechniej już nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością czy żywnością eko, ale nawet w dużych supermarketach. Podaję je jako rarytas również również restauracje Kraków [dapietro.pl].

Co więcej – spotykamy coraz więcej produktów z tych owoców. Już nie tylko susz, ale również soki i napoje. Nie wiadomo, jednak jak wpływają na nasz organizm, jaka dawka jest dozwolona a jaka może uczulić czy spowodować dolegliwości.

Być może to tylko zwykłe jagody, które po prostu bardziej egzotycznie się nazywają, wyglądają i smakują. Warto zawsze zachować zdrowy rozsądek – zwłaszcza, gdy coś staje się zbyt popularne i modne a właściwości wychwalane są przez reklamodawców i producentów. Uważajmy też na artykuły, które znajdziemy w sieci – większość nie jest rzetelnym źródłem informacji. Korzystajmy ze źródeł – jeśli jakiś artykuł przytacza fakty i badania, sprawdźmy czy wskazuje źródło. Jeśli tak postarajmy się do niego dotrzeć.

REKLAMA: Zobacz także: słodycze firmowe [sweet-corner.eu]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *