Jak dbać o zęby?

Na wygląd zębów wpływ ma nie tylko ich kształt, ale również i kolor. Warto więc dowiedzieć się, jakie czynniki mogą powodować przebarwienia płytki. Jeśli zaczniemy ich unikać, na pewno nie zaczniemy mieć problemów z żółtymi zębami.

Oczywiście przyczyn jest tutaj naprawdę mnóstwo. Jedną z nich jest palenie papierosów. Dym nikotynowy bardzo niekorzystnie działa na barwę naszych zębów. Stają się one pożółknięte i po prostu wyglądają nieestetycznie. Jeśli więc chcemy cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, jak najszybciej zrezygnujmy z palenia papierosów. To tylko wyjdzie nam na dobre. Oczywiście jeśli przez długi czas byliśmy uzależnieni od nikotyny, może być to widoczne na naszych zębach. Wtedy warto skorzystać z zabiegów, jakie oferuje nam stomatologia estetyczna. Postawmy na założenie licówki w miejscach, które przebarwiły się od nikotyny. Doentystę, który wykona taką usługę bez trudu znajdziemy w sieci szukając choćby hasła „licówki kraków„. Dzięki temu szybko zyskają one piękny, biały kolor. Oczywiście po takim zabiegu nie możemy wracać do palenia papierosów. Nie chcemy przecież ponownie mieć problemów z przebarwionymi płytkami.

Dbajmy więc o swoje zęby regularnie i unikajmy wszelkich czynników, które mogą pogorszyć ich wygląd. Dzięki temu z dumą będziemy prezentować swój piękny, biały uśmiech.