Jak zamontować oświetlenie LED?

Oświetlenie LED to rodzaj oświetlenia, który bardzo dobrze wygląda w domowym zaciszu, ale także w garażu, czy też warsztacie dodając osobliwego uroku. Profile LED umieją bardzo dobrze dopasować się w koloryt naszych ścian i poprawić wygląd domu, pod warunkiem, że dobrze je zamontujemy.

Taśmę LED trzeba umiejscowić w profilu, mogą być one aluminiowe, PCV lub też inne. Znaleźć odpowiedni profil do taśm LED nie jest łatwo, bo trzeba dopasować odpowiednią długość, szerokość, kolor, czy rodzaj materiału. Trzeba dokładnie zmierzyć miejsce w którym chcemy umieścić nasze oświetlenie LED oraz pomyśleć nad kolorami, aby wszystko było w stylistycznym ładzie. Jeśli już to zrobiliśmy możemy zacząć szukać profili, które odpowiadają naszym wymiarom. Gdy już taki znajdziemy i kupimy musimy zabrać się za montaż. Ten wbrew pozorom jest dość łatwy.

Na początku naszą taśmę trzeba wkleić w profil, druga strona taśmy jest pokryta klejem więc nie ma się o co martwić. Musimy pamiętać o dokładnym doklejeniu każdego skrawka taśmy, bo ta może po jakimś czasie zacząć odpadać. Drugim krokiem jest zlutowanie przewodów z taśmą LED. Jest to prostsze niż może się wydawać. Kolejnym krokiem jest nałożenie szybki na profil poprzez mocne, energiczne dociskanie do profilu. Ostatni krok to nałożenie zaślepek. Jedna jest z dziurką, a więc tą trzeba zamontować tam, gdzie przechodzi kabel, a drugą bez dziurki po drugiej stronie profilu.

Jak widać instalacja profilu LED nie jest taką trudną sprawą jak niektórym może się wydawać.