Jaką wybrać pościel do łóżeczka?

Każdy kochający rodzic potrafi zrobić wszystko, aby jego dziecko było w pełni szczęśliwe. Jedną z ważnych kwestii jest zorganizowanie dla swego malucha komfortowej strefy snu. Jaką zatem wybrać pościel, aby sen dziecka był w pełni komfortowy oraz przyjemny.

Jaki wybrać rozmiar pościeli do łóżeczka?

Obecnie wybór pościeli do łóżeczek dziecięcych jest na rynku ogromny. W wielu sklepach każdy rodzic ma do wyboru pościel w różnorodnych rozmiarach, kolorach oraz niezwykle ciekawych wzorach. Podczas wyboru każdy rodzic powinien zwrócić szczególną uwagę na rozmiar pościeli do łóżeczka. Jak powszechnie wiadomo standardowe wymiary łóżeczka wynoszą 120×60 centymetrów. Aby móc dobrze otulić swego malucha warto zatem wybrać kołderkę nieco szerszą od łóżeczka. Dużą popularnością cieszy się pościel do łóżeczka 120×90 . Obecnie w sprzedaży dostępne są również nieco większe pościele na łóżeczko o rozmiarze 100×135 centymetrów, które to doskonale nadają się dla nieco większych dzieci.

Każda pościel na kołdrę zazwyczaj znajduje się w zestawie z poszewkami na poduszeczki o rozmiarze 40×60 centymetrów lub 40×50 centymetrów. Wybór pościeli o odpowiednim rozmiarze potrafi zapewnić każdemu maluszkowi odpowiednie ciepło, komfort oraz poczucie bezpieczeństwa.

Z jakiego materiału wybrać pościel do łóżeczka?

Decydując się na zakup pościeli do łóżeczka, warto zawsze wybrać taką, która został uszyta z wysokiej jakości materiału. Nieodpowiednio dobrany materiał może bowiem powodować nadmierne pocenie się dziecka podczas snu, co może wpłynąć bardzo niekorzystnie na jego zdrowie. Warto zawsze wybrać pościel wykonaną z bawełny bez jakichkolwiek domieszek, która to doskonale przepuszcza powietrze oraz jest komfortowa podczas użytkowania. Ponadto pościel wykonana z wysokiej jakości bawełny nie elektryzuje się oraz nie niszczy się podczas prania. Wybór pościeli jest ogromny, zatem każdy rodzic może wybrać taką, która zapewni dziecku zdrowy oraz spokojny sen.