Kierunek – Gruzja!

Odpoczynek. To coś o czym marzymy przez większość roku. Jednak właśnie to, że urlop bierzemy tak rzadko sprawia, że tak bardzo go cenimy. A jak wyglądają najczęściej nasze wakacyjne wyjazdy? Najczęściej wybieramy się na południe lub północ naszego kraju. Te dwa bieguny turystyczne są stopniowo jednak zmieniane na bardziej odległe zakątki. Zagraniczne kurorty są dla nas atrakcyjne, jednak nadal boimy się prawdziwej egzotyki. I choć wielu z nas marzy o podróży w prawdziwie dzikie zakątki, nie decyduje się na to albo ze względów finansowych, albo rodzinnych, bojąc się wyjechać z dziećmi.

Wypoczynek w górach
Wypoczynek w górach

Tego typu turystyka staje się jednak coraz bardziej popularna – ostatnimi czasy wielkim powodzeniem cieszy się chociażby Gruzja. I nie zdajemy sobie sprawy z tego ile satysfakcji dać nam może spotkanie z inną kulturą. Doskonale wiedzą o tym przewodnicy, którzy specjalizują się właśnie w takich trudnych i dalekich regionach. Co ciekawe można udać się na specjalistyczny kurs pilota wycieczek, który przygotuje przewodników do pracy w takich regionach. Oczywiście nie wystarczy kurs. By móc stać się przewodnikiem po Gruzji, trzeba spędzić tam wiele czasu i… nawiązać przyjaźnie! Osoba z zewnątrz nie ma bowiem szans na tak dogłębne poznanie uroków gruzińskiej kultury – dopóki nie zaprzyjaźni się z jej obywatelem. A nie jest to trudne, gdyż Gruzini są bardzo otwarci na zagranicznych turystów. Traktują ich jednak nie jako przeciętnych konsumentów, którzy coś od nich kupią, ale podchodzą jak do pielgrzymów, goszcząc i pokazując uroki Gruzji.

Taka wyprawa to nie lada przygoda. W Gruzji zamiast kiczowatych pamiątek możemy za to kupić prawdziwe cuda. Ręcznie robione naszyjniki damskie [lodzinscy.com] zachwycają oryginalnością. Każdy niepoznany zakątek świata – zwłaszcza tego, w którym nie znajdziemy popularnych sieciówek z żywnością, jest  niezwykły!