Kontakty w dobie wi-fi

nerdTak jak zmienia się obyczajowość, styl i tryb życia współczesnego człowieka, tak samo zmieniają się również relacje międzyludzkie. Niestety współczesny człowiek – zwłaszcza człowiek młody, staje się zamknięty na otoczenie i ludzi. Dlaczego tak się dzieje? Zaburzona została naturalna przestrzeń spotkań i funkcjonowania  towarzyskiego. Podczas, gdy kiedyś spotykaliśmy się w naszych domach, na ulicy czy  spędzając wolny czas na świeżym powietrzu, dziś częściej rozmawiamy telefonicznie czy za pośrednictwem Internetu. Co więcej – jeszcze kilka dekad temu nie mieliśmy możliwości umawiania się na spotkanie telefonicznie. A jednak odwiedzaliśmy się i spędzaliśmy ze sobą czas. Dziś z łatwością możemy się umówić, bez problemu przełożyć spotkanie i tak dalej – być może to właśnie ta łatwość kontaktu spowodowała, że chyba nie doceniamy już tak bardzo spotkań face to face, ale wolimy te odbywające się za pośrednictwem różnych mediów.

A niestety coraz częściej dzieje się tak w przypadku najmłodszych oraz młodzieży. Młodzi bardzo chętnie zamykają się w swoich pokojach i coraz mniej czasu spędzają z rówieśnikami. Niestety nie wpływa to pozytywnie na relacje międzyludzkie. Ludzie zamknięci w sobie, introwertyczni, którzy większość dnia spędzają w swoim własnym towarzystwie oraz w wirtualnym świecie, mają często problemy z niską samooceną i stają się wyalienowani. Wyobcowanie może z czasem prowadzić do zaburzeń w kontaktach z innymi osobami a w rezultacie do poważnych zaburzeń takich jak chociażby depresje czy załamania nerwowe.

W takich przypadkach już we wczesnej fazie pomóc powinien psycholog Płock [psychoterapeuciplock.pl], który postara się przepracować z taką osobą przyczyny jej zamknięcia oraz problemy z samooceną. Problemem tych ludzi może być również uzależnienie od Internetu, co zdarza się coraz częściej.

W takim przypadku powinno się jak najwcześniej zastosować środku zapobiegawcze takie jak terapia Płock [psychoterapeuciplock.pl], by zapobiec zgubnym skutkom takiego wyobcowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *