Kupujemy online!

Zakupy online są coraz popularniejszą formą zakupów, na jaką decydują się Polacy. W większości są to oczywiście osoby młode i w średnim wieku, które nie obawiają się zamawiania towarów za pośrednictwem sieci. Przekonaliśmy się, że zarówno serwisy aukcyjne jak również sklepy internetowe są bezpiecznym sposobem nabywania towarów. A kupujemy niemal wszystko. Począwszy od produktów spożywczych przez ubrania kończąc na nietypowych, wielkogabarytowych sprzętach takich jak chociażby meble. Sklepy online (niedawno pojawiły się również apteki) należy jednak dokładnie sprawdzać – zanim przelejemy pieniądze na nieznane konto, sprawdźmy opinie o sklepie. Czasem może uchronić nas to przed stratą środków.

Problemem może być również otrzymanie towaru, który nie odpowiada naszemu zamówieniu lub znacznie równi się od tego, który wybraliśmy. Pamiętajmy o tym, że mamy prawo zwrócić każdy towar. Inną istotną kwestią jest ubezpieczenie naszej przesyłki na wypadek jej uszkodzenia w transporcie. Dlatego zamawiając takie przedmioty jak szkło, lampy kryształowe i inne wrażliwe przedmioty, ubezpieczmy przesyłkę i otwórzmy ją przy kurierze. Jeśli towar został zniszczony, gdy wyszedł ze sklepu, po odebraniu przez kuriera, winę ponosi kurier  to od firmy przewozowej powinniśmy żądać reklamacji.

Nieuczciwe sklepy w sieci nie mają szans na długie działanie. Dlatego tak ważne jest sprawdzanie sklepu i czytanie opinii o sklepie. Jeśli sklep takich opinii nie posiada, może nie warto ryzykować. Inaczej jest w przypadku serwisów aukcyjnych, gdzie sami administratorzy pilnują tego, by sprzedaż i kupno odbywało się w sposób prawidłowy. Nie sposób podszyć się pod inną osobę, by oszukiwać nabywców. Handel w sieci podlega takim samym przepisom i prawom jak w sklepach stacjonarnych – a nawet bardziej pilnuje się przestrzegania prawa w tym przypadku.

 

REKLAMA: pościel do wózka – Szwalniasnow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *