Lokata i inwestycja

Mówi się, że kto nie ryzykuje ten nie zarabia i nigdy nie dorobi się naprawdę dużych pieniędzy. I oczywiście coś w tym jest. Bo zawsze można zachowawczo dusić oszczędności na koncie lub na lokacie, z której przecież w ogólnym rozrachunku nic większego nie wynika. Inwestycja pieniędzy w biznes może okazać się ryzykowna i fakt – nie zawsze wychodzi, jednak to jedyna droga by osiągnąć coś więcej. Ważne, by wkroczyć do branży na której po prostu się znamy i mamy rozeznanie.

Duże pieniądze to oczywiście również większe zyski. Sprawdźmy więc, co najbardziej się opłaca. Jednym z bardziej dochodowych przedsięwzięć jest wynajem lokali użytkowych. Firmy – zazwyczaj deweloperzy, który zajmują się podnajmowaniem biur i lokali mają naprawdę spory zysk. Zwłaszcza jeśli lokale mają bardzo dobrą lokalizację. Czasami płacimy tylko za to. Lokale w centrach wielkich miast wcale nie są fantastycznie wyposażone – wystarczy czasem jedynie odpowiednia ekspozycja w ruchliwym miejscu, by klienci sami wchodzili do naszego lokalu. I za to właśnie płaci się bardzo duże pieniądze.

Dawniej intratnym interesem była biżuteria złota (www.lodzinscy.com) – złoto sprowadzane było (czasem w bardzo ryzykowny sposób) zza naszej wschodniej granicy a sklepy jubilerskie rozkwitały. Ludzie pamiętali jeszcze trudne czasy a w złocie i innych szlachetnych metalach upatrywano stabilność i dobrą inwestycję. Dzisiaj inwestycja w jubilerstwo jest ryzykowna, ale opłacalna jeśli stworzymy markę – modną i szanowaną, co musi wiązać się z ogromnymi wydatkami.

W ostatnich czasach pojawiła się również inna możliwość inwestycji – chodzi o rynek Forex, który jest uważany za największy na świecie. Jednak by umieć poruszać się po meandrach giełd walutowych trzeba na prawdę znać się na ich mechanizmach – inaczej inwestycja będzie tylko wysokim ryzykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *