Materiały ogniotrwałe

Materiały ogniotrwałe są to takie materiały, które wykorzystuje się w urządzeniach związanych z pracą w obecności ognia lub w wysokiej temperaturze. Inna nazwa tych materiałów to materiały ognioodporne.
Do materiałów ogniotrwałych można zaliczyć materiały: wysokoglinowe, szamotowe, mulitowe, andaluzytowe, magnezjowe, glinokrzemianowe, korundowe, chromitowe, magnezjowo-węglowe oraz ogniotrwałe betony glinokrzemianowe.
Beton ogniotrwały to tworzywa ogniotrwałe niewypalane, które składają się z ogniotrwałych wypełniaczy o właściwym uziarnieniu oraz cementu glinowego. Występuje on w kilku wariantach, które zależą od stosowanej temperatury. Występuje też kilka rodzajów uziarnienia takiego betonu. Beton ogniotrwały można wyłożyć na ściany stropów palenisk. Może on też być stosowany w postaci wypełnienia w drzwiczkach kotłów domowych. Wraz z cementem tego rodzaju beton może być przechowywany nie dłużej niż 3 miesiące.
W Polsce działa liczna grupa producentów oferujących materiały ogniotrwałe. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość tych produktów. Oczywiście cena też jest istotną sprawą, jednak nie powinna mieć kluczowego znaczenia. W internecie można znaleźć strony internetowe wielu firm oferujących takie produkty. Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje, do których można zaliczyć: cenę, skład produktów oraz siedzibę firmy. Warto skorzystać z usług doświadczonych firm, które oferują najlepsze jakościowo produkty. Nie warto korzystać z tanich materiałów, ponieważ może się okazać, że nie spełniają one naszych wymagań.

Reklama: http://ceramic.com.pl