Moda na podróże

Turystyka tak jak i inne sfery naszego życia podlega modzie – tu również możemy mówić o trendach, które zmieniają się co kilka sezonów. Co modne jest obecnie? Oczywiście nie można generalizować, gdyż każdy z nas ma swoje własne preferencje co do wyboru celów podróży. Jednak patrząc na statystyki – szczególnie te dotyczące wycieczek zagranicznych możemy wyznaczyć pewne trendy. Polacy chętnie wybierają więc za cel wakacyjnych wycieczek Wyspy Kanaryjskie i Hiszpanie. Dawniej chętnie wyjeżdżaliśmy do Egiptu czy Turcji.

Bardzo wyraźnie widać również wzrost zainteresowania podróżami w rejony bardziej dziewicze i odległe od Europejskich standardów – chodzi tu mianowicie o Gruzję. W ciągu ostatnich kilku lat Gruzja wycieczki [http://czajkatravel.pl/] stały się niezmiernie popularne. Co nas tak fascynuje w tym kraju? To właśnie jego odmienna kultura, dzika przyroda i zapierające dech w piersi widoki. Możliwość spróbowania tamtejszej tradycyjnej kuchni, przyjrzenia się bliżej życiu mieszkańców i zbliżenie do niezwykłej natury tego regionu. Przeczytaj o tym również w artykule Podróż życia – Zakaukazie

Najbardziej fascynuje więc wspomniana już kultura i tradycja, która silnie kojarzy się z orientem. Bazary z tradycyjnymi potrawami, ozdobami i tradycyjna biżuteria złota [lodzinscy.com] która jest niezwykle zdobna i piękna. Przez ostatnie lata wiele biur podróży zdecydowało się wprowadzić do swojej oferty właśnie wycieczki do Gruzji – jednak różnią się one od tych tradycyjnych. Do Gruzji jechać musimy z przewodnikiem, który będzie przede wszystkim naszym opiekunek w tym nieznanym kraju. Wycieczki do Gruzji szyte są na miarę – nie pojedziemy tam raczej z grupą, ale indywidualnie. Możemy skupić się na miastach i miasteczkach, ale oferowane są również podróże po bezdrożach i podkaukaskich wioskach, gdzie najlepiej przyjrzeć się można specyfice tego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *