Na górskim szlaku

Góry są Twoją pasją? Pokonywanie górskich szlaków i wyprawy w wyższe partie gór daje niewiarygodne poczucie siły każdemu, kto czuje się tu wolny. Polskie Tatry są jednymi z piękniejszych szczytów. Niestety pojawiając się tutaj w czasie sezonu (zarówno letniego jak i zimowego) a zwłaszcza w długie weekendy, możemy spotkać się z całą rzeszą podobnych nam łazików, co sprawia, że na niektórych szlakach robi się po prostu tłoczno. Najlepszym przykładem jest chociażby Zakopane z Krupówkami, gdzie tłok jest największy. Równie tłoczno robi się również w tych miejscach, które uznane są za najlepsze atrakcje turystyczne – a taką z pewnością jest Kasprowy Wierch, na który ustawiają się długie kolejki…

Jeśli jesteśmy wielbicielami wspinaczki górskiej, lub po prostu chcielibyśmy poznać inne górskie szlaki, wybierzmy się na wycieczki do Gruzji (Czajka Travel) – piękne szczyty Kaukazu odkryją przed nami inne, jeszcze piękniejsze oblicze gór. To jednak gratka dla bardziej zaawansowanych. Czasem nie obejdzie się bowiem bez takiego sprzętu jak uprzęże, raki czy szelki bezpieczeństwa www.rockmaster.com.pl/pl/sprzet-indywidualny/katalog/uprzeze-i-szelki/szelki-bezpieczenstwa. Chyba, że zechcemy podziwiać Kaukaz z dołu, a gruzińska przyroda i kultura są na tyle imponujące, że nie będziemy mieli poczucia straty i niewykorzystanego czasu.

Oczywiście nie powinniśmy rozstrzygać które góry są piękniejsze – każdy szczyt jest unikalny i wyjątkowy. Polskie Tatry są również idealnym miejscem na odpoczynek z dziećmi. Najlepiej świadczy o tym fakt, że podczas zimowych ferii zjeżdża się tu bardzo wiele grup szkolnych i ciężko w tym okresie znaleźć wolny pokój. Zwłaszcza w stolicy Tatr, którą jest oczywiście Zakopane. A jeśli chcemy uniknąć tłumów, wybierzmy którąś z mniejszych wiosek czy miejscowości!

REKLAMA: Sprawdź usługi alpinistyczne  na     www.rockmaster.com.pl/pl/oferta/uslugi-wysokosciowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *