Oryginalny styl

Moda na styl wiktoriański nie jest zbyt popularna, ale za to dość efektowna. Czy widzieliście kiedyś młode dziewczyny ubrane w koronkowe, obszerne suknie jakby wyjęte z tamtej epoki? Ten dość kontrowersyjny styl przyszedł do nas z Zachodu.  A gdzie wziął swój początek? Prawdopodobnie w Japonii – kraju, który zadziwia nas czasem modowymi eksperymentami tamtejszej młodzieży. Każdy z nas gdy przechodził trudny wiek dojrzewania miał na siebie specyficzny pomysł – bunt czy też próbę określenia siebie przez specyficzny styl ubierania się. I jak wiadomo wraz z wiekiem chęć do wyróżniania się strojem w sposób kontrowersyjny zazwyczaj przechodzi. Jednak niektórzy właśnie z niego robią swój sposób na życie…

Miłośnicy gotyku czy epoki wiktoriańskiej często całe swoje otoczenie podporządkowują temu stylowi. Ważne są nie tylko wiktoriańskie sukienki ale również całe otoczenie. Tak więc możemy zobaczyć monumentalne fontanny ogrodowe z kamienia (zobacz sklep.stoneo.pl) ciężkie meble i zasłony, świece i inne dodatki, które normalnie spotkać możemy  tylko w muzeum lub w antykwariacie.

Osoby, które na co dzień starają się manifestować taki styl, bywają odbierane jako dziwacy, którzy odstają w znaczący sposób od reszty społeczeństwa. Bardzo często słyszymy przecież opinie, że dorosły człowiek nie powinien przebierać się i ściągać na siebie uwagę ekscentrycznym strojem.   Miłośnicy tego typu stylu (lub stylów podobnych) organizują swoje zloty. Często styl bezpośrednio łączy się na przykład z upodobaniami muzycznymi. W Polsce co roku odbywają się zloty osób, które fascynują się muzyką gotycką – a w zasadzie gotic-metalem.

Koncerty na zamku w Bolkowie sprawiają, że miejsce to na kilka dni przemienia się w święto Gotów, którzy mogą w tym dniu poczuć się częścią większej społeczności. Na co dzień bowiem ciężko nie wyróżniać się z szarego tłumu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *