Oświetlenie LED czyli energooszczędny sposób na wyjątkowy nastrój w domu

Oświetlenie LED to jednocześnie komfort i oszczędności. Świetlówki LED, halogeny czy taśmy pozwalają nie tylko wygodnie oświetlić mieszkanie, ale także stworzyć w nim wyjątkowy nastrój.

Energooszczędne świetlówki LED wzbudzają często pewne wątpliwości. Wynika to z ich stosunkowo wysokiej ceny. Warto jednak wiedzieć, że charakteryzują się one wyjątkowo niskim zużyciem energii. Świetlówki LED podczas pracy pochłaniają zaledwie 20-25% energii, którą zużyłaby zwykła żarówka. Co więcej, ten rodzaj oświetlenia LED jest wyjątkowo trwały i może służyć nam przez lata.

Jeśli zależy nam na obniżeniu rachunków za prąd powinniśmy wypróbować także halogeny LED. Wytwarzają one nawet 70% więcej światła niż żarówki tradycyjne. Kolejny doskonały sposób na oświetlenie wnętrza to taśmy wyposażone w energooszczędne diody. Świetnie sprawdzą się w roli dekoracji, zwłaszcza w połączeniu z sufitem podwieszanym. Doświetlą zakamarki w pokoju, a zainstalowane wewnątrz szafy czy schowka ułatwią korzystanie z nich.

Wybierając żarówki czy świetlówki do domu często mamy wątpliwości, czy oświetlenie LED sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach. Obecnie na rynku dostępny jest tak szeroki wybór produktów tego typu, że bez wątpienia każdy znajdzie coś odpowiedniego do urządzanego wnętrza. Oświetlenie LED może mieć bardzo różną temperaturę barwową. Jako główne, podstawowe oświetlenie pomieszczenia sprawdzą się świetlówki LED o barwie zbliżonej do naturalnego dziennego światła. Aby stworzyć przyjemny, kameralny nastrój we wnętrzu warto uzupełnić górne oświetlenie o dodatkowe lampy, podkreślające inne strefy pomieszczenia. Mogą być to taśmy LED zainstalowane w suficie podwieszanym lub żarówki o ciepłej barwie światła, umieszczone w kinkietach, lampach stołowych czy lampach stojących.