Padaczka lekooporna i olej z konopii RSHO – nowa metoda leczenia

Czy padaczka lekooporna jest możliwa do wyleczenia tylko inwazyjną metodą chirurgiczną? Olej z konopii RSHO może okazać nowym, alternatywnym sposobem na walkę z epilepsją. Olej z konopii RSHO nie jest typowym olejem konopnym, który można spotkać z sklepach z produktami z konopii, czy w sklepach ze zdrową żywnością. Powstanie RSHO zainspirował Rick Simpson, człowiek, który wypróbował działanie oleju i z powodzeniem wyleczył u siebie skórne zmiany nowotworowe. To właśnie Rickowi Simpsonowi olej RSHO zawdzięcza swoją pełną nazwę: Rick Simpson Hemp Oil.

Rick Simpson utrzymuje, że RSHO ma wszechstronne zastosowanie i pomaga w leczeniu całej gamy schorzeń, w tym chorób neurologicznych. Jest to uzasadnione, ponieważ RSHO wyróżnia się wyjątkowo dużą zawartością CBD, czyli kannabidiolu, substancji, która wykazuje właściwości przeciwpsychotyczne i jest stosowana w leczeniu zaburzeń padaczkowych, nie tylko w kręgach medycyny alternatywnej, ale również akademickiej.
Rick Simpson w trakcie leczenia nowotworu zwrócił uwagę na stężenie CBD, oraz, co może brzmieć kontrowersyjnie, THC, które ma działanie psychoaktywne. Niemniej THC, wbrew obiegowym opiniom, posiada bardzo ciekawe właściwości lecznicze; badania na myszach wykazały, iż jest w stanie zniszczyć komórki nowotworowe w mózgu, jednocześnie nie naruszając zdrowych komórek nerwowych. To właśnie dzięki obu tym substancjom olej RSHO budzi takie zainteresowanie pod kątem leczenia schorzeń neurologicznych, w tym takich jak padaczka lekooporna.
Wszystko to zaowocowało powstaniem wystandaryzowanego i jednocześnie naturalnego produktu, dzięki któremu padaczka lekooporna nie jawi się jako trudna i przykra w leczeniu choroba. Jest spora szansa na to, padaczka lekooporna będzie miała łagodniejszy przebieg i będzie łatwiejsza w leczeniu właśnie dzięki olejowi RSHO.