Piękny i zdrowy uśmiech

Wielu Polaków zapomina o dbaniu o swoje zęby i ucieka przed wizytami do dentysty. Wybierają się do gabinetu stomatologicznego wtedy, kiedy jest już zbyt późno i coś ich boli. Tymczasem naprawdę warto zadbać o stan swojej jamy ustnej i cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem. Jak to osiągnąć?

Niewątpliwie pomaga w tym stomatologia estetyczna. Zanim jednak pacjent zdecyduje się na takie zabiegi, powinien zająć się kompleksowym leczeniem swoich zębów. Należy zrobić dokładny przegląd i przeanalizować co należy poprawić – także jeśli chodzi o dietę i codzienną pielęgnację. Próchnica atakuje zęby szczególnie wtedy, gdy nie dba się o nie odpowiednio i starannie. Kiedy już jest zbyt późno, trzeba robić wypełnienia ubytków bądź poważniejsze, leczenie kanałowe. Zęby powinno się myć po każdym większym posiłku. Dobrym pomysłem jest również unikanie słodyczy, które oblepiają uzębienie i są bardzo szkodliwe, podobnie jak nadmiar kwasów.

W medycynie estetycznej można dokonywać cudów – wszystko da się zrobić i zęby mogą wyglądać naprawdę niczym zdjęte z okładki magazynu o modzie. Można się o tym przekonać wyszukując w Google przykładowo „stomatologia estetyczna Kraków„. Mimo to samo wybielanie zębów w gabinecie nie wystarczy. Choć daje niezwykłe efekty, pacjent musi postarać się, aby utrzymać pożądany efekt i mieć nie tylko białe, ale także nietknięte próchnicą zęby.

Po wybraniu dobrego dentysty wystarczy słuchać jego zaleceń i rozsądnie podejść do całej sytuacji. Zabieg u stomatologa to bezpieczniejsza forma wybielania od domowych eksperymentów z rynkiem kosmetycznym, paskami, pastami i płynami.