Pocztą czy kurierem?

Kolejki w urzędach, sklepach i innych miejscach publicznych wielu z nas doprowadzają do szału. Niestety również wielu z nas stojąc w kolejce doświadcza dziwnego zjawiska – budzą się w nas demony i instynkty, które nie pozwalają zachować kultury i powagi… Dlatego ja nie wyobrażam sobie, bym kilka razy w miesiącu musiała stać na poczcie by opłacić rachunki. Co myślicie o urzędach pocztowych? W większości nie cieszą się one poważaniem, jednak i tak wiele się zmieniło – zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę w tak zwanym okienku.

Dziś i tak o wiele szybciej możemy „załatwić sprawę na poczcie” niż kiedyś. Jednak nadal obawiamy się, że nasz list nie dotrze do odbiorcy, paczka zaginie gdzieś pomiędzy urzędami i zamiast w Łodzi wyląduje w Koluszkach… Czy możemy jednak bezpiecznie wysłać drogą przesyłkę pocztą? Oczywiście istnieje możliwość nadania paczki z zadeklarowaną wartością – w takim przypadku możemy wysłać droższe przedmioty nie obawiając się, że zaginą w przestrzeni. Jednak jeśli jesteśmy przywiązani do przedmiotu, który chcemy wysłać, lepiej wybrać jedną z alternatyw (często tańszych i bezpieczniejszych) jakimi są firmy kurierskie Kraków . Wysłanie paczki kurierem ma inną zaletę – termin jej dostarczenia jest znacznie krótszy niż w przypadku poczty. Dlatego jeśli przyjdzie nam do głowy wysyłać takie kosztowności jak biżuteria złota (www.lodzinscy.com/pl/8-bizuteria-zlota) wybierzmy kuriera.

Z usług urzędów pocztowych korzystają przede wszystkim osoby starsze, które płacą tam rachunki. Bankowość internetowa nie jest bowiem dla tych osób czymś, czemu ufają i co mogliby oswoić. Jednak lepiej, że starsi ludzie płacą rachunki na poczcie niż w punktach opłat, które często okazują się być po prostu zwykłym oszustwem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *