Przytulny dom

Ciepły, bezpieczny dom to marzenie wielu. By dom mógł dobrze służyć nam przez lata musimy zadbać o to, by miał porządne fundamenty a przy jego budowie zostały użyte odpowiednie materiały. Nieodpowiednio zabezpieczony przed wilgocią budynek szybko może stać się bardzo kłopotliwy. Grzyb i zbierająca się na ścianach woda skutecznie może zepsuć nam zdrowie i zrujnować budżet.

Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem mieszkania od dewelopera (ale również takiego z rynku wtórnego) uważajmy! Nowe mieszkania (Kraków) warto ocenić właśnie pod tym kątem – czy ocieplono je odpowiednio i jakimi materiałami. Nieodpowiednio docieplone ściany bardzo często przepuszczają wilgoć, która niestety zamienia się w zagrzybienie. W starszych budynkach od razu zaobserwujemy, że w przeszłości na ścianach pojawiał się grzyb – zwłaszcza jeśli dom jest sezonowo podtapiany, co wcale nie jest takie rzadkie w ostatnich czasach.

W takim przypadku pomóc może jedynie  osuszanie budynków Kraków www.ekodocieplenia.com. Jest to dość droga inwestycja, jednak bardzo skuteczna – może pomóc nam w odzyskaniu całkowitego spokoju i osuszeniu gruntu wokół domu. Jednak nie daje ona pełnej gwarancji, że woda nie wedrze się pod nasze fundamenty.

Ciepło w domu utrzymują przede wszystkim dobre okna. Opinia o tym, że okna drewniane są tak szczelne jak te PCV, nie zawsze jest słuszna. Dobre okna drewniane tłumią tak samo dobrze i izolują ciepło jak te z PCV – jednak należy wybrać te odpowiednie, które posłużą nam przez długie lata i będą dobre w konserwacji. Dawniej okna drewniane nie koniecznie były szczelne a ich mycie wiązało się z rozkręcaniem poszczególnych części. Dziś nie dość, że znacznie szczelniejsze są duże łatwiejsze w utrzymaniu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *