Sklep osiedlowy versus hipermarket

Czy jesteście lojalnymi klientami? Większość z nas raczej nie patrzy na zakupy pod kontem tego, kogo wzbogaci swoimi codziennymi sprawunkami. Małe, osiedlowe sklepiki zazwyczaj przegrywają więc z dużymi dyskontami i marketami, które oferują nie tylko niższe ceny, ale również atrakcyjne nagrody i promocje za kupowanie właśnie w danej sieci. Dlatego właśnie małe punkty handlowe upadają. Nie są w stanie zapewnić konkurencyjnej oferty i niskich cen, klientom więc nie opłaca się zwyczajnie tam kupować – chyba, że nie mają czasu na wyjazd do dużego sklepu.

Jest pewna – wprawdzie niewielka, grupa klientów, którzy są przywiązani do małych sklepików, gdyż chcą wspierać polskich przedsiębiorców a małe sklepiki uważają za „urokliwe”. Cena jest jednak najważniejsza – nie znajdzie się lepszego argumentu na to, by przekonać klientów do siebie. Sieciowe, duże sklepy są w stanie zaoferować również atrakcyjne nagrody a programy lojalnościowe dla firm [biznes.lumo.pl] tego typu są bardzo opłacalne – zarówno dla klienta jak i dla samej firmy.

Oczywiście nie wszystkie systemy motywacyjne [biznes.lumo.pl] będą opłacalne, jednak większość z nich jest oparta na uczciwych zasadach, to od nas klientów zależy jedynie czy uznamy program za opłacalny i atrakcyjny. A to możliwe jest w zasadzie tylko wtedy, gdy sklep oferuje nam tylko znaczne naszym zdaniem nagrody. A na te stać tylko wielkie marki, które mają znaczne obroty.

A szaleństwo nagrodowe ogarnia większą część konsumentów, którzy liczą na zysk – choćby miał to być chiński zegarek czy raczej zbędny gadżet, którego nigdy nie użyjemy.

Małe sklepiki mają jednak swoje zalety – zwłaszcza jeśli lubimy panią sprzedającą i mamy pewność, że nie dostaniemy od niej nieświeżych produktów. A w marketach robi się przecież odwrotnie – zależy na tym by sprzedać jak najwięcej, zwłaszcza tego towaru, który jest już przy końcu daty ważności.

Przeczytaj także o tym Jaka reklama będzie dla nas skuteczna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *