Skutki stresu

Czy macie czasem poczucie zrezygnowania i wielkiego zmęczenia? Niestety coraz więcej Polaków zaczyna skarżyć się na bezsenność, spadek nastroju i ogarniający marazm. Odczuciom tym towarzyszy również pogorszenie się kondycji fizycznej oraz dolegliwości bólowe. To bardzo często objawy psychofizyczne wynikające ze stresu.

Niestety stres jest nadal postrzegany przez nas jako przykry, ale konieczny element dnia codziennego – zwłaszcza jeśli towarzyszy nam w codziennej pracy czy w szkole. Nie musi tak przecież być. Nie każdy może uodpornić się na działanie stresowych czynników – niektóre osoby odczuwają skutki stresu w bardzo poważny sposób. Najczęściej jest to właśnie problem z zasypianiem, brak koncentracji, ogólna nerwowość i osłabienie. Nierzadko stres działa na nasze serce – nerwobóle w tych okolicach, kołatanie czy kłucie w okolicach serca powinny być dla nas jasnym i silnym sygnałem, że powinniśmy nieco zwolnić i zadbać o siebie. Nie na każdego bowiem stres działa motywująco.

Jeśli odczuwamy podobne dolegliwości przede wszystkim wykonajmy badania takie jak holter [trimed.pl] – wykluczą one wady serca a skierować diagnozę właśnie na nerwobóle. Stres jest pierwszym z czynników, który wywołuje bardzo wiele poważnych chorób. Na co dzień zapominamy o tym, że życie mamy tylko jedno i najważniejsze jest by przeżyć go dobrze. Nie powinno być tu miejsca na przedłużający się stres i depresję.

Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z tym problemem sami, pomoże nam odpowiednio prowadzona psychoterapia Płock [psychoterapeuciplock.pl]. I nie jest to już nic dziwnego. To poważny problem, który wpływa na jakość życia naszego i naszych bliskich. I nie chodzi o to, by eliminować stres całkowicie, ale by nauczyć się z nim żyć i eliminować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *