Służbowy strój lekarzy

Jak powszechnie wiadomo, określone zawody wymagają nie tylko specjalnych umiejętności oraz sporej wiedzy, ale i odpowiedniego do warunków pracy stroju służbowego. W zależności od pracy stroje te mogą się od siebie bardzo różnić.

Zazwyczaj wszystkie stroje służbowe mają w pewnym stopniu chronić pracownika podczas wykonywania jego obowiązków. Podobną funkcję spełnia odzież lekarska (sklep.medicstar.pl), a ponadto ma ona także za zadanie zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny. To dlatego wszyscy pracownicy szpitala zobowiązani są nosić odpowiednie do ich pracy ubrania. Jednymi z elementów takiego stroju są bluzy medyczne. Są one najbardziej uniwersalne oraz najczęściej używane. Zazwyczaj mają krój bardzo prosty, nie krępujący ruchów, z praktycznymi kieszonkami.

W zależności od danego ośrodka czy szpitala mogą przyjąć popularny kolor zielony albo biały, ale często widuje się też te bardziej niestandardowe np. wzór moro dla mężczyzn, a kwiatki lub serduszka dla kobiet. Innym elementem stroju, niezbędnym w pracy lekarzy, są fartuchy medyczne. Mogą to być zarówno te jednorazowe, wiązane z tyłu, żeby nie krępować ruchów podczas np.operacji, jak i te, w których lekarze przyjmują pacjentów każdego dnia w gabinetach. Ich fason również jest prosty, zazwyczaj są one dłuższe niż bluza, z dużymi kieszeniami i są rozpinane z przodu. To funkcjonalny oraz wygodny strój służbowy, który spełnia wszystkie wymagania.