Sobotni relaks

Jaki jest Wasz ulubiony dzień tygodnia? Niemal dziewięćdziesiąt procent osób odpowie, że jest to oczywiście sobota. Jeśli jesteśmy tymi szczęśliwcami, którzy nie uczą się ani nie pracują w weekend, sobota jest prawdziwym darem od losu – wolny dzień, który możemy wykorzystać na własne sprawy, rozrywkę czy odpoczynek. To właśnie w sobotni wieczór ulice zapełniają się ludźmi, którzy szukają rozrywki w gronie znajomych.

To ten moment w tygodniu, kiedy największy utarg mają restauracje, kluby i wszelka gastronomia.  W weekend pieniądze wydajemy chętniej i bez wyrzutu. Jeśli chcemy odpocząć po tygodniu pracy, rozerwać się to robimy to właśnie w ten dzień. W końcu po całym tygodniu pracy mamy poczucie, że coś nam się należy od życia. Korzystamy więc z taksówek, nie jesteśmy umiarkowani ani w jedzeniu ani w piciu, często w niedziele budzimy się zmęczeni…

W weekend pozwalamy sobie na znacznie więcej. Lecz pojawia się tu cotygodniowy dylemat: czy poświęcić czas na obowiązki domowe takie jak sprzątanie, pranie i gotowanie, czy raczej zrobić sobie dzień totalnego lenistwa, by naładować akumulatory. Zazwyczaj więc nie gotujemy, lecz korzystamy z lokali gastronomicznych. Chętnie zamawiamy  [uszwagra.com.pl kebab] (najlepiej jeśli przywiezie nam go kurier, byśmy nie musieli opuszczać domowych pieleszy).

W dzisiejszych czasach możemy jeszcze wygodniej i szybciej załatwiać prozaiczne, ale niezbędne codzienne sprawy – takie jak chociażby zakupy. Jeśli nie chcemy stracić połowy dnia na buszowanie po supermarkecie, dojechanie do niego i powrót, możemy odpowiednie towary po prostu zamówić.   Wystarczy, że zalogujemy się na odpowiedniej stronie, zapłacimy za produkty a kurier  przywiezie nam produkty o umówionej godzinie – zazwyczaj również w weekendy.

A tymczasem, czekając na sobotę, musimy popracować, by móc bez wyrzutów sumienia udać się na zasłużony odpoczynek! A więcej o kulinarnych upodobaniach Polaków przeczytacie na Włoskie smaki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *