Student w pracy

Studia uważane są za najlepszy czas w życiu. Rozwijanie się, odkrywanie świata, rozrywki i podróże wymagają jednak zasobów finansowych, których studenci zazwyczaj nie mają – a raczej mają bardzo ograniczone. W jaki sposób dorabiają sobie studenci? Zazwyczaj są to drobne prace dorywcze, które dać mogą zarobek wystarczający, by tak uzupełnić dziurawy budżet, żeby nie brakowało na najważniejsze wydatki. Podczas studiów warto zdobywać doświadczenie – im wcześniej podejmiemy pracę tym lepiej! Studia są na to doskonałym czasem – jeśli teraz zdobędziemy doświadczenie (nawet nie związane z naszym kierunkiem czy profilem studiów) znacznie łatwiej będzie nam poradzić sobie ze znalezieniem pracy po zdobyciu tytułu.

Jeśli mamy żyłkę do „prowadzenia interesów” powinniśmy zająć się zrobieniem czegoś na własną rękę. Studenci grafiki i kierunków pokrewnych nie mają problemów ze zdobyciem klientów w czasie studiów – oferują bowiem  projektowanie graficzne w serwisach ogłoszeniowych i na aukcjach internetowych. Są konkurencyjni, więc ludzie chętnie korzystają z ich usług – a portfolio się poszerza.

Możemy sprzedawać bardzo różne rzeczy – nawet jeśli nie posiadamy wielkiego kapitału zaprojektujmy koszulki z nadrukiem www.greenprint.com.pl, zajmijmy się ręcznym wykonywaniem biżuterii – wybierzmy coś, co jest naszą pasję. A niemal każdą pasję da przekuć się w czyn i na niej zarabiać. Wystarczy tylko wiedzieć jak to zrobić.

Nawet jeśli mamy wystarczająco funduszy by nie musieć dodatkowo zarabiać, szukajmy miejsc pracy, wolontariatów czy praktyk – być może okaże się, że w którymś z tych miejsc zechcą właśnie nas zatrudnić po studiach.

A gdzie czas na naukę? Każdy student doskonale wie, że doba jest bardzo elastyczna i że jeśli trzeba da się ją w odpowiedni sposób naciągnąć, by na wszystko starczyło czasu!

Reklama: Sprawdź jak szkolenia na temat przywództwo w organizacji w serwisie www.sebastiantrzaska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *