Sztuka z kwiaciarni

ikebanaFlorystyka jest obecnie bardzo popularnym zawodem. I choć zazwyczaj zajmują się nią panie – coraz więcej reprezentantów płci odmiennej decyduje się na pracę w kwiaciarni, czy na podjęcie odpowiedniego kierunku studiów.  A jaka jest obiegowa opinia o florystyce? Raczej podchodzimy do tego tematu z pobłażaniem – dopóki nie przyjdzie nam kupić takich wyrobów jak bukiety okolicznościowe. Wtedy okazuje się, że  kosze z kwiatami czy wiązanki pogrzebowe jakie zamówiliśmy uprzednio są małymi cudami i wyrobami artystycznymi o niemałej cenie…

Bo florysta nie każdy być może. Sztuka układania takich specyficznych form jak bukiety ślubne czy skomplikowane dekoracje samochodów wcale nie jest prosta. Zmysł estetyczny, wiedza i gust muszą być poparte talentem.  Kompozycje kwiatowe od zarania dziejów traktowane były jako cos wyjątkowego – jako sztuka. Przykładem może być najbardziej znana sztuka japońska ikebana, określająca zasady układania kwiatów. Kwiaciarnie są więc dobrze prosperującymi firmami – oczywiście o ile nie maja zbyt wielkiej konkurencji. Oprócz kwiatów sprzedaje się tam takie produkty jak donice ogrodowe  [sklep.stoneo.pl] oraz małe elementy architektoniczne.

Człowiek przecież nie może obyć się bez świąt i uroczystości : są one wpisane w nasze życie. A święto i jego celebracja nierozłącznie wiąże się właśnie z kwitami, którymi ustrajamy otoczenie, wnętrza czy wręczamy z dobrymi życzeniami. Natomiast kwiaty doniczkowe jakie możemy kupić w profesjonalnej kwiaciarni, choć droższe są od tych z sieciówek, są niewątpliwe bardziej odpornymi roślinami. Co więcej: to w kwiaciarniach dostaniemy szlachetne kwiaty i rośliny, których nie spotkamy gdzie indziej. Najlepszym przykładem są drzewka cytrusowe, te pochodzące z kwiaciarni są roślinami już zaszczepionymi, bardziej odpornymi na choroby i mającymi większe szanse na owocowanie. W niewielkich kwiaciarniach znajdziemy również bardzo ciekawe rzeźby do ogrodu [sklep.stoneo.pl].

A sama florystyka? To nie jest tylko zawód, ale przede wszystkim pasja, hobby i niesamowity talent  i zmysł, który pozwala pracować z tak delikatnymi roślinami.

Zobacz również: Oryginalny styl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *