Wybieramy fotografa na ślub

Piękne białe suknie i czarne garnitury wcale nie są tak łatwym materiałem do zdjęć, jak mogłoby się powszechnie wydawać. Sesje ślubne mogą niejednokrotnie okazać się dużo trudniejszym wyzwaniem niż rutynowe sesje studyjne, nie tylko dla początkującego fotografia, ale także dla profesjonalisty z wieloletnim stażem. Dlaczego?

Istnieje wiele rodzajów i typów zdjęć ślubnych. Zakres obowiązków fotografa musi być niesamowicie klarownie sprecyzowany. W przeciwnym razie, para młoda może okazać się niemiło zaskoczona w trakcie własnego ślubu. Fotografia ślubna obejmuje zadziwiająco wiele kategorii, które mieszczą się w jednej wielkiej obszernej dziadzinie. Mogą być to zdjęcia typowo reportażowe, obejmujące ujęcia z samej uroczystości zaślubin, włączając w to całą ceremonię kościelną. Mogą być to też zdjęcia, które dokumentują jedynie przebieg zabawy weselnej, która odbywa się zwykle we wcześniej wynajętym lokalu przy akompaniamencie głośnej muzyki i wielu rozbawionych gości.

Podobne zlecenie może obejmować każdą z powyżej wymienionych kategorii z osobna bądź wszystkie razem. Para młoda zamawia u fotografa pełen komplet zdjęć reportażowych, najczęściej płacąc mu przy tym za czas pracy. Niektórzy wynajmują profesjonalistę także na poprawiny, jednak to są już praktyki rzadziej występujące w przyrodzie.

Innym typem fotografii są zdjęcia ślubne, które mogą obejmować sesje planowane, pozowane i będące rodzajem pamiątki nie tyle z samej zabawy, co symbolem, przypominającym o tym dniu. Takie zdjęcia można już sobie oprawić w ramkę, powiesić w salonie i cieszyć się ich nieskazitelnością przez najbliższe dwadzieścia lat.

Wszystkie wymienione zdjęcia może zrealizować dla nas profesjonalne studio FotoDziedzic – Fotografia Ślubna Zakopane, które cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów.