Wycieczka w podkrakowskie dolinki.

Zwiedzając okolice Krakowa warto zarezerwować tanie noclegi . Niedrogie pokoje gościnne czy noclegi pozwalają zaoszczędzić trochę pieniędzy, co przy dłuższym pobycie może mieć spore znaczenie. Zwłaszcza jeśli ktoś planuje dłuższy pobyt, to każda zaoszczędzona kwota może się przydać.

Wielu turystów lubi oglądać urzekające jaskinie, wapienne skały. W pobliżu Krakowa można podziwiać sporo takich wspaniałych widoków.

Gdy komuś znudzi się oglądanie Barbakanu czy Rynku Głównego w Krakowie, to może wybrać się na wycieczkę w podkrakowskie dolinki. Znajdują się one na Wyżynie Olkuskiej na północ od Krakowa. Spośród dolinek, które warto zobaczyć, można polecić Dolinę Bolechowicką, Dolinę Kobylańską, Dolinę Będkowską czy Dolinę Kluczwody.

Dolinki podkrakowskie powstały w jurze (drugi okres ery mezozoicznej – od 208 do 145 milionów lat temu). Dolinki mają formę krętych, skalistych wąwozów. Zbudowane są głównie ze skał wapiennych i podlegały różnym procesom krasowym.

Dolinki podkrakowskie przyciągają również osoby zajmujące się wspinaczkę skałkową. Bardzo popularna jest na przykład Dolina Kobylańska, gdzie występują wapienne, strome skały.

REKLAMA: Tanie Mieszkania Warszawa – taniemieszkania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *