Wystrój hoteli

Hotelarstwo jest jednym z bardziej dochodowych zajęć. Jeżeli mamy tylko odpowiednio umiejscowiony hotel, możemy naprawdę dobrze zarobić. Jednak zarządzanie hotelem, tak by dobrze funkcjonował nie jest proste. To czy goście zechcą zatrzymać się właśnie u nas zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim należy pomyśleć o  wystroju. Musi być ciekawy, jednak zasady panujące w hotelarstwie nie pozwalają też na zbytnią ekstrawagancje. Wystrój hotelu zazwyczaj jest elegancki, ale jednocześnie bardzo neutralny.

Wyjątek stanowią hotele, które umiejscowione są w rejonach atrakcyjnych turystycznie – na przykład w górach, gdzie mamy wyjątkową kulturę lokalną. Tutaj nie spotkamy raczej takich dodatków jak lampy nowoczesne ale raczej regionalne wzory i kolory odnoszące się do tradycji. Wybierając więc Pieniny Noclegi  z pewnością trafimy na typowy regionalny domek, który ma sprawiać, że poczujemy ducha regionu pełną piersią.

Typowe rzeźbione meble z drewna dodatki takie jak haftowana pościel, obrusy czy zasłony tworzą naprawdę oryginalny klimat. Jeśli jednak zastanawiamy się nad założeniem hotelu w regionie, który nie posiada tak bogatej tradycji, możemy wybrać wystrój bardziej neutralny ale posiadający jeden motyw przewodni, który będzie sprawiał, że nasz hotel stanie się bardziej rozpoznawalny i będzie wyróżniał się na tle wszystkich innych.

Hotel jest bardzo dużą inwestycją, w którą trzeba ciągle dokładać – by utrzymywała stały, wysoki poziom. Obecnie na rynku panuje duża konkurencja, jednak w rejonach atrakcyjnych turystycznie, żaden hotelarz nie może narzekać na brak gości. Problem w tym, że czasem tylko przez kilka tygodni w roku udaje się zrobić utarg całoroczny. Dlatego warto być otwartym na wszelkie nowości i zmiany, które przyciągnęły by do nas nowych klientów – a tych, którzy już nas odwiedzali, zachęciłoby do powrotu!

REKLAMA: Pościel dla dzieci – Senna Sówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *