Złota nić i kosmetyka

Złoto w modzie jest obecnie niemal od zawsze a kobiety dzielą się na te, które noszą tylko złoto, albo po prostu go nie lubią i chodzą tylko i wyłącznie w srebrze. Imitacje metali szlachetnych wykorzystywane są między innymi w wyrobie kremów i kosmetyków takich jak kremy rozświetlające, pudry brązujące czy lakiery i szampony do włosów. Świecące drobinki złota zazwyczaj tylko je imitują, są jednak takie produkty, które faktycznie zawierają w sobie ten cenny kruszec.

Metale szlachetne wykorzystywane były zawsze do produkcji takich cennych dodatków jak  biżuteria złota www.lodzinscy.com/pl/8-bizuteria-zlota. W ciągu ostatnich dziesięcioleci zazwyczaj wykorzystuje się je jednak również w kosmetyce. Złoto (najczęściej oczywiście jego imitację) stosuje się na przykład w manicure Kraków www.purediamond.pl/manicure, do zdobienia paznokci oraz jako dodatek do balsamów do ciała i kremów do twarzy. W przypadku tych ostatnich bardzo często możemy spotkać się z produktami, które zawierają naturalne złoto – a przynajmniej niewielkie jego drobinki.

Złoto wykorzystuje się również w medycynie estetycznej. Popularnym zabiegiem jest wstrzykiwanie podskórne tak zwanych złotych nici, które mają rozświetlać skórę i czynić ją bardziej elastyczną. Jednak nie koniecznie jest to prawda – wiele kobiet po zabiegu skarży się na uczulenia, co pozostawia wiele wątpliwości co do rodzaju materiału z jakiego złote nici zostały wykonane.

Tak czy inaczej – złoto jest materiałem, które zawsze budziło pożądanie. Dlatego tak chętnie kupujemy produkty je zawierające – nawet jeśli miałyby nie być oryginalne. Od wieków szuka się sposobu na wytworzenie złota. Legendy i mity, które na ten temat powstały kryją wiele tajemnic i fantastycznych opowieści o alchemikach i klątwach.

REKLAMA: Zapraszamy do zapoznania się z produktami Desa Warszawa www.mmgold.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *