Pomysły na tartę na słono

Tarta kojarzy się ze słodkim deserem i bez wątpienia to właśnie w takiej formie większość z nas ją jadła. Znamy tartę z owocami, z budyniem, z posypką… Ale na tym ta potrawa się nie kończy! Tarta na słono jest bardzo ciekawym pomysłem na smaczny i szybki obiad. Przepisy na tarty są kopalnią inspiracji kulinarnych.

Tarta na słono – czy warto?

Stanowczo tak! Zacznijmy od tego jak można przygotować to danie i zerknijmy na najpopularniejsze przepisy na tarty. Moim ulubiony stanowczo będzie tarta z brokułami albo z kalafiorem. Jest bardzo łatwa w przygotowaniu i spokojnie można ją nazwać daniem jednogarnkowym. Bardzo smaczna jest też tarta na słono z marchewką i groszkiem. Jak widać, jest to też dobry sposób na przemycenie warzyw do diety dziecka tak, by tego nie zauważył. Dziecko będzie zbyt zaabsorbowane tym, że je słone ciasto, żeby zauważyć, że są w nim brukselki albo pietruszka. Oczywiście na tym nie kończą się przepisy na tarty. Warto zwrócić uwagę też na te mięsne opcje, kiedy nie jesteśmy na diecie wegetariańskiej. Można przygotować tartę z kurczakiem albo z indykiem. Możliwości są tak naprawdę nieskończone. Tarta na słono będzie dobrym pomysłem na obiad, ale też na przekąskę imprezową, ze względu na to, że łatwo można ją pokroić i podzielić na porcje.

Polecam ciekawe przepisy na tarty na: delektujemy.pl/przepisy-na-ciasta/tarty/

Takie kawałki goście mogą z łatwością chwycić w rękę z jeść nawet bez użycia sztućców. Jestem pewna, że jeśli przyrządzicie takie danie dla swoich gości, będą bardzo pozytywnie zaskoczeni. Będzie to w końcu coś innego, odbiegającego od tradycyjnych słodkich tart, które już znamy.