Rożek minky – czy to dobry pomysł?

Na liście zakupów dla noworodka przyszli rodzice obowiązkowo powinni umieścić rożek. Produkt ten bardzo ułatwia opiekę nad maluchem, szczególnie w pierwszych tygodniach życia dziecka, gdy rodzice nie do końca wiedzą jak obchodzić się z delikatnym, małym człowiekiem i są pełni obaw.


Tkanina minky od kilku sezonów jest nieprzemijającym hitem. Twórcy umieszczają ją na ochraniaczach, kołderkach, kurkach do przytulania, poduszkach, wkładach do fotelików i na rożkach.
Rożek minky zapewni komfort i ciepło dziecku, gdyż ta specjalna tkanina wyglądem przypomina welur i charakteryzują ją wypukłe kropki. Model ten idealnie sprawdzi się w sezonie jesiennym i zimowym, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury.

Materiał minky jest bardzo łatwy w czyszczeniu, należy jednak pamiętać aby nie prasować go zbytnio nagrzanym żelazkiem.  Rożki można zamówić na indywidualne zamówienie dobierając najbardziej odpowiedni wzór w wielu punktach internetowych. Gotowe modele dostępne są w sklepach z akcesoriami dla niemowląt i małych dzieci oraz w popularnych marketach.  Ceny rożków z tkaniną minky mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do ponad stu złotych.

Droższe modele posiadają specjalistyczne usztywnienie, które w razie potrzeby można wyjąć. Najczęściej rożki zapinane są przy pomocy praktycznego rzepu bądź wiązane szeroką wstążką z tej samej tkaniny. Niektóre modele posiadają metalowe zatrzaski.Warto zainwestować w rożek, który po kilku miesiącach można przekształcić w specjalny otulacz do fotelika samochodowego. Otulacz świetnie sprawdza się przez wiele miesięcy, gdyż rośnie razem z dzieckiem.